O školi

Glazbena škola Pregrada je započela s radom u školskoj godini 2006./2007. Odlukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa (Klasa: 602-01/06-01/00001, Urbroj: 533-09-06-03) doneseno je rješenje kojim se školi odobrava početak rada osnovnoškolskog glazbenog obrazovanja i srednjoškolskog glazbenog obrazovanja. Osnivač Glazbene škole Pregrada je Grad Pregrada koji je za tu svrhu kupio i uredio prostore u zgradi u kojoj Glazbena škola djeluje. Glazbena škola Pregrada jedina je samostalna glazbena škola u Krapinsko – zagorskoj županiji kojoj gravitira veliko upisno područje.

Nastavu drži 30 profesora glazbe u ukupno pet odjela u kojima se odvijaju programi za jedanaest instrumenata. Teoretski odjel kojem pripada i program solo pjevanja, odjel za glasovir, odjel za harmoniku, puhački odjel koji obuhvaća flautu, klarinet, rog, trubu, trombon, tubu i saksofon te odjel za gitaru i violinu koji obuhvaća programe gitare i violine. Na Školi djeluju i dva zbora – osnovnoškolski i mješoviti, puhački orkestar,  jazz orkestar te brojni manji komorni sastavi.

Odgojno-obrazovna struktura Glazbene škole Pregrada obuhvaća osnovnoškolski i srednjoškolski uzrast. Osnovna glazbena škola obuhvaća poduku iz instrumenta, solfeggia i skupnog muziciranja, a u srednjoj školi se učenici obrazuju za zanimanje glazbenika IV. stupnja: teoretičara, pjevača i instrumentalista. O 2013. godine izvodimo i program pripremnog razreda koji je namijenjen učenicima starije dobi koji nisu završili osnovnu glazbenu školu, ali imaju želju učiti glazbu te ih kroz dvije godine programa pripremamo za srednju glazbenu školu. U sklopu škole izvodi se i program dječjeg glazbenog vrtića, a 2015. godine škola je dobila rješenje od MZOS – a kojim se ustrojava područni odjel Glazbene škole u Kumrovcu.

Tijekom školske godine Glazbena škola priređuje niz odjelnih i školskih javnih produkcija svojih učenika. Isto tako učenici Škole sa svojim programima sudjeluju u svečanostima svih značajnijih proslava i manifestacija Grada Pregrade. Učenici Škole također svake godine sudjeluju i na državnim natjecanjima.
Šestero učenika Glazbene škole Pregrada danas su studenti Muzičke akademije na što smo izuzetno ponosni i što je svakako dokaz ozbiljnosti i predanosti radu. Sve te činjenice od izuzetnog su značaja za Grad Pregradu i cijelu Krapinsko – zagorsku županiju s obzirom da se kroz Glazbenu školu Pregrada stvara domaći kadar i visoko obrazovani ljudi na razini cijele Županije.

• Hdgpp

Zupanija

Grad Pregrada

CARNet Webmail

« Veljača 2021 »

Ispis statistike od 5. 3. 2015.